• тефлон лента
 • тефлон лента
 • тефлон лента

добредојде на нашата компанија!

Ние се постигне индивидуални проекти
  Види се
  Ние сме подготвени да ги задоволи вашите барања проект!
  • Глобална Тефлонски стаклени влакна пазар: клучни сегменти
   Глобална Тефлонски стаклени влакна пазар: клучни сегменти
   Врз основа на производот, пазарот на тефлонски фиберглас е сегментирана во ткаенини, ленти, ленти, жици, теми и предива. Теми направени од фиберглас на PTF се вработени да се подобри sewability и да се намали триењето. Тоа е у ...
   Прочитај повеќе
  • Тема касети Информации
   Тема касети Информации
   Thread tapes are used to seal, lubricate, and prevent seizure on threaded bolts, studs, and fittings. They are commonly referred to as: Teflon tape PTFE tape PTFE thread seal tape plumber’s tape Thread tapes are usu...
   Прочитај повеќе
  • Тефлонски ЛЕНТА ROLLS
   Тефлонски ЛЕНТА ROLLS
   Ролни на 100% чист не синтерувани тефлонски ленти се направи совршен долготрајни печат на било дијаметар и видот на конец. На снимката не зацврстуваат и го спречува одземање на синдикатите и завртки. Професионална ролни, исто така, се достапн ...
   Прочитај повеќе
  WhatsApp Online Chat !